Alanya, zaman içerisinde marka şehir oluşumu içerisinde Türkiye'nin güneyinde birçok yerli ve yabancı yatırımcının ilgisini çeken bir bölge olmuştur.

alanya-1.jpg

Coğrafi konumu nedeniyle Akdeniz'e uzanan uzun sahil şeridinin eşsiz sıcaklığının yanı sıra tarihi dokusu ve yemyeşil Toros Dağları ormanları ile Türkiye dahil birçok bölgeden öne çıkan bir cazibeye sahiptir.

Alanya, bulunduğu bölgede kendine ait büyüyen birçok kasabaya sahiptir. Bunlar başlıca Mahmutlar, Kargıcak, Kestel, Tosmur, Oba, Merkez, Konaklı, Türkler, Okurcalar, Demirtaş ve Avsallar'dır.


Mahmutlar

mahmutlar-2.jpg

Mahmutlar diğer ilçelere göre daha gelişmiş bir bölge olmasına rağmen yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır. Bölge alışveriş merkezleri, resmi kurumlar, okullar ve sağlık kurumları gibi ihtiyaç duyulacak birçok kurumu içinde barındırmaktadır.


Kargıcak

kargicak.jpg

Kargıcak beldesi, Mahmutlar'a komşu olan ve şu anda en prestijli inşaat şirketlerine ev sahipliği yapan bir bölgedir. Turizm açısından hem yerli hem de yabancı yatırımcıların gözdesi haline gelen belde, son yıllarda tarım alanlarının dev inşaat projeleriyle donatılmasının ardından yeni bir merkez olmaya aday görünüyor.


Kestel

kestel.jpg

Kestel beldesi, şimdiki Alanya Belediye Başkanı Sn. Adem Murat Yücel'in önceki görevi nedeniyle, temiz imar durumu ve deniz şeridinin başından sonuna kadar uzanan düzenli inşaat yapılarıyla birçok yabancının ev sahibi olmak için ilk tercihi olmuştur.


Tosmur

tosmur.jpg

Alanya'da dev inşaat projelerinin ilk kez hayata geçirildiği Tosmur bölgesi ve eşsiz Dim Çayı'na komşu konumu, birçok Avrupalı ve Rus misafiri ağırlayarak doğayla iç içe yaşamanın mümkün olduğunu kanıtladı. Kasabada çok sayıda alışveriş merkezi, sağlık kuruluşu ve diğer resmi kurumlar bulunmaktadır.


Oba

oba-1.jpg

Oba beldesi Alanya'nın merkezinde yer almaktadır ve şu anda şehrin merkezi olma yolunda önde gelen beldelerinden biridir. İlçe hastanesi, en büyük alışveriş merkezleri ve yeni Belediye Hizmet binası bu alanda yer alıyor. Son yıllarda yapılan prestijli inşaat projeleri ile nezih bir semt olan Oba Kasabası'nda gayrimenkul yatırımı yapmak kaçınılmaz!


Konakli

konakli.jpg

Konaklı Kasabası, yerli ve yabancı turistler için birçok turistik kompleks, otel ve pansiyona ev sahipliği yapmaktadır. Beldenin tarım ve turizm alanında faaliyet gösteren kurumlara ev sahipliği yapmasının yanı sıra son yıllarda birçok yeni bina ve gayrimenkul değeri taşıyan prestijli projeler tamamlanmış ve her geçen gün yenileri bu beldede inşa edilmektedir.


Avsallar

avsallar.jpg

Avsallar Kasabası 4 ve 5 yıldızlı birçok otele ev sahipliği yapmanın yanı sıra son inşaat projelerinin, villa ve apartmanların yapım aşamasında olduğu bir belde olarak yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Beldede birçok eğlence mekanı, resmi kurum ve kuruluşlar, alışveriş merkezleri, sağlık kuruluşları gibi işletmeler bulunmaktadır.